Wat is een commissaris van de rekeningen?

Jaarlijks stelt de syndicus een boekhouding samen die een duidelijk beeld geeft van alle voorschotbetalingen door de eigenaars en de daadwerkelijk betaalde facturen voor de gemeenschappelijke delen.

Volgens de wet moet onze boekhouding gecontroleerd worden. Dit gebeurt door een commissaris van de rekeningen, die exclusief toegang heeft tot de boekhoudkundige transacties van alle eigenaars. Deze persoon, die zowel een mede-eigenaar als iemand van buitenaf kan zijn, controleert of alle betalingen correct zijn verwerkt en of alle facturen juist en voor onze residentie zijn.

Er moet een commissaris van de rekeningen zijn; dit kan één eigenaar zijn of meerdere. Het is niet toegestaan geen commissaris te hebben. Mocht niemand van de eigenaars deze rol op zich willen nemen, dan wordt er iemand van buitenaf, zoals een boekhouder, aangewezen. Dit brengt natuurlijk extra kosten voor de residentie met zich mee.


Dobby
made-in-mechelen

Peter Brems
BIV-erkend vastgoedmakelaar-syndicus
BIV 510627
land van toekenning is België

toezichthoudende autoriteit: Beroepsinstituut van Vastgoedmakelaars, Luxemburgstraat 16 B te 1000 Brussel
BA en borgstelling via nv AXA (polisnummer 730.390.160)
onderworpen aan de deontologische code van het BIV www.biv.be/plichtenleer

BIV%20logo%20wit
made-in-mechelen

copyright 2025  -  123beheer

privacybeleid      cookies